Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Staň se na den tvůrcem evropské politiky - simulace jednání institucí EU pro studenty SŠ
Datum 28.11.2011 10:30 - 14:30
Typ akce Ostatní
Místo akce Karlovarský kraj / Magistrát města Plzně - zastupitelský sál, nám. Republiky 1, Plzeň / Eurocentra, Europe Direct, Zastoupení Evropské komise v ČR
Popis akceChceš se dozvědět, jak fungují instituce Evropské unie? Víš, jak se projednávají legislativní návrhy? Chceš si vyzkoušet roli diplomata a prosazovat zájmy svých voličů a členských států EU? Přihlas sebe a svůj tým do projektu "Staň se na den tvůrcem evropské politiky". Jedná se o simulaci jednání nejdůležitějších institucí EU - Evropské komise, Evropského parlamentu a Rady EU - pro studenty středních škol v Plzeňském, Karlovarském a Jihočeském kraji. Hraje se o cestu do Bruselu, tak neváhej a přihlas sebe i svůj tým.

Eurocentrum Plzeň, Eurocentrum Karlovy Vary a Eurocentrum České Budějovice
 ve spolupráci s Europe Direct Plzeň a České Budějovice
 
si Vás dovolují pozvat na
simulaci jednání hlavních institucí Evropské unie pro studenty středních škol z Plzeňského, Jihočeského a Karlovarského kraje
 
STAŇ SE NA DEN TVŮRCEM EVROPSKÉ POLITIKY
 
na téma
 
HLASOVÁNÍ O NÁVRHU EU NA ZMĚNU PRAVIDEL SCHENGENU PRO KONTROLY VNITŘNÍCH HRANIC
 
Hlavní cena:
Cesta do Bruselu spojená s prohlídkou institucí EU a možností setkání s jejich zástupci. Cenu do projektu poskytlo Zastoupení Evropské komise v ČR.

 KDY:28. listopadu 2011, 10:30 - 14:30 hod.  
 KDE:

Magistrát města Plzně - zastupitelský sál, nám. Republiky 1, Plzeň 

 POZVÁNKA:ke stažení ZDE (pdf).

Program simulace jednání institucí EU ke stažení (pdf.).

JAK SE ZAPOJIT DO PROJEKTU?

 • Vytvořte tříčlenný tým (počet týmů za jednu školu není omezen) a rozdělte si role v týmu (europoslance - Výbor Evropského parlamentu, 2 ministři pro oblast spravedlnosti a vnitro - Rada EU).
 • Zaregistrujte svůj tým nejpozději do 23. 11. 2011 prostřednictvím registračního formuláře (je nutné srolovat až na spodní část webové stránky), nebo na emailu eurocentrum.plzen@euroskop.cz.
 • Registraci týmu provádí vždy jeden člen týmu, kterému poté registraci potvrdíme na uvedený email a zašleme podklady k simulaci. Nezapomeňte uvést veškeré údaje o všech členech týmu - dle pokynů při registraci viz níže.


STRUČNÝ POPIS PROJEKTU
 
Simulace jednání institucí EU bude probíhat ve třech hlavních rozhodovacích institucích EU:

 1. Evropské komisi (odborná porota)
 2. Evropském parlamentu (Výbor občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci)
 3. Radě EU pro spravedlnost a vnitřní věci.


Evropskou komisi bude představovat odborná porota složená ze zástupců regionálních Eurocenter (Plzeň, Karlovy Vary a České Budějovice) a zástupců Europe Direct Plzeň a České Budějovice. Evropská komise předloží Evropskému parlamentu (EP) a Radě EU návrh legislativního aktu, o kterém bude jednat a hlasovat Výbor EP a Rada EU.
 
Tým studentů budou tvořit tři osoby:

 1. Europoslanec - bude zastupovat evropskou politickou frakci v EP ve Výboru EP pro občanské svobody, spravedlnost a vnitřní věci (evropská politická frakce mu bude přidělena Eurocentrem po registraci týmu)
 2. Ministr spravedlnosti za daný členský stát - zasedne společně s ministrem vnitra v Radě EU za daný členský stát
 3. Ministr vnitra za daný členský stát

 

Pro případné dotazy k projektu se můžete obracet přímo na pracovníka Eurocentra Karlovy Vary na email turcinova@euroskop.cz.

Budeme se opět těšit na setkání a bohatou diskuzi.


  

 

Pokyny k registraci týmů:

 • registraci provádí vždy jeden člen týmu
 • do poznámky v registračním formuláři uveďte jména všech členů týmů + emailové kontakty + role, které budou reprezentovat;
 • do poznámky v registračním formuláři uveďte členský stát EU, který hodláte zastupovat (uveďte tři členské státy od 1 do 3 - přičemž nejvyšší priorita je číslo 1 - po registraci Vám bude členský stát přiřazen na email)
 • po úspěšné registraci týmu obdržíte na email potvrzení registrace společně se zasláním podkladů k simulaci. 
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty