Kalendář Eurocentra

Po Út St Čt So Ne
1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31

Mapa Eurocenter


eurolisty

Novinky z Euroskopu

Kalendář akcí

Název akce Jsme v EU, buďme v obraze
Datum 21.11.2011 14:30 - 16:30
Typ akce Odborné semináře
Místo akce Karlovarský kraj / Karlovy Vary / Zastupitelský sál, Krajský úřad Karlovarského kraje (budova A)
Popis akceJste pedagogem střední školy nebo druhého stupně základní školy? Věnujete se ve svých hodinách evropským tématům nebo přímo problematice Evropské unie? Pak Vás srdečně zveme na setkání s lektory z Centra evropských studií Vysoké školy ekonomické v Praze (VŠE).

Popis:

Program semináře je rozdělen do dvou bloků a probíhá dvě hodiny včetně občerstvení. 

  • "Aktuální problémy a výzvy EU", s hlavním tématem EU po Lisabonské smlouvě, je prostorem pro dotazy vyučujících a debatu nad aktuálními problémy.
  • "Metodologie výuky" se zaměřuje na využití elektronických zdrojů a osvojení si práce s publikací "Jsme v EU, buďme v obraze".

Důležitým prvkem seminářů je diskuze s pedagogy a jejich zpětná vazba ohledně metodiky výkladu. Účastníci semináře obdrží zdarma publikaci "Jsme v EU, buďme v obraze". Tato publikace je nyní aktualizována a reflektuje situaci EU po přijetí Lisabonské smlouvy. Pomůcka by měla usnadnit výuku o EU v rámci středoškolských (či 2. st. ZŠ) předmětů z oblasti sociálních věd. 

Náhled publikace po rozkliknutí:

Seminář je zdarma, zájemci se mohou registrovat nejpozději do 17. listopadu prostřednictvím formuláře níže.

Pořádá Eurocentrum Karlovy Vary, Centrum evropských studií VŠE v Praze a Zastoupení Evropské komise v ČR. V průběhu roku 2011 probíhá seminář ve spolupráci s regionálními Eurocentry ve všech krajích České republiky.

Registrace na akci

Jméno*
Příjmení*
E-mail*
Organizace*
Souhlasím se zpracováním. osobních údajů Úřadem vlády ČR v souladu s nařízením Nařízením (EU) 2016/679 o ochraně osobních údajů za účelem posílání. newsletterů a dalších informačních sdělení portálu Euroskop.cz. Tento souhlas může být kdykoli odvolán. *
VLADA MMR Euroskop.cz NK EPO Evropa Jsi Ty